Цікаві факти про бавовну

А ви знали, що бавовна може ввібрати в себе води в 27 разів більше ніж власна вага? А, що від намокання бавовна стає ще міцнішою?

Ми впевнені, що ці цікаві факти про бавовну вас здивують:

  • Бавовна — текстильне волокно рослинного походження.  Іншими словами це тонкі, короткі, м'які пухнасті волосинки на насінинах бавовника - рослини роду Gossypium, що в перекладі з латині означає «дерево, що дає бавовну».
  • Із 1 тони бавовни можна виготовити 7200 метрів тканини, а це, між іншим, 1530 півтораспальних комплектів постільної білизни,  або 1240 - подвійних, 1090 - євро або 837 сімейних комплектів. Уявляєш! Або - це 54 тисячі катушок ниток, 360 кілограмів вати, 110 кілограмів бавовняної олії... Крім того, після переробки тони бавовни залишається ще 180 кілограмів лушпиння та 260 кілограмів макухи, що є чудовим кормом для тварин, адже містить до 40% білка.
  • Бавовна - це не лише текстиль! З неї роблять папір для грошей, порох, мило, гліцерин... Із насіння, що містить 20-27% жиру, добувають надзвичайно корисну бававняну олію, а мед, зібраний бджолами з бавовника, - неймовірно корисний смаколик!
  • Приблизно 350 мільйонів людей